מאמרים
 
  •  
    רוצים להתייעץ איתנו?
    מלאו את הפרטים הבאים, ואנו נתאם איתכם פגישה אישית.
שם:
טלפון:
דוא"ל:
כתבת אורח - טיפים למוכרי דירה - אדוה קורן רימקס 100%

 

 

מה הכי חשוב לי לדעת לפני שאני מוכר דירה?

 

היי לכולם...! אני אדוה קורן, יועצת נדל"ן מרימקס 100% בגבעתיים ור"ג.

בחמש שנים שאני עוסקת בתיווך מקרקעין, אני מלווה אנשים כשהם מוכרים וקונים דירות. בד"כ מדובר בהשקעות הכי משמעותיות בחייהםאני נתקלת בהרבה שאלות ששואלים אותי, , בהתלבטויות ובחששות..אז אני רוצה לעזור לכם!

כן למכור דירה זה משהו גדול! אולי אחד הדברים הגדולים בחיים! במהלך הזמן הזה בד"כ אנחנו נכנסים למתח גבוה, מדובר בסכומי כסף של מליוני שקלים... בד"כ אנחנו לוקחים משכנתא ומתחייבים ל20, או 30 שנה של תשלומים... לא פשוט...

אז הנה כמה כללי אצבע שיעזרו לכם בתהליך ויחסוכו לכם זמן וכסף... ומדובר פה על הרבה כסף...

רגע לפני שאתם מוציאים דירה למכירה כדאי לתמחר אותה נכון. למה בעצם?

בטח שמעתם הרבה את המושג "תמחור דירה" אבל למ הזה כזה חשוב?

מה הבעיה להוציא דירה לשוק במחיר גבוה יותר ולאט להט לרדת, או להבין תוך כדי תנועה מה המחיר האמיתי שלה?

אספר לכם משהו שקרה לזוג נחמד שניסה למכור את דירתם המקסימה בשכונת ארלוזורוב בגבעתיים. מחיר השוק שלה היה 2 מיליון שקל, הם האמינו שהיא שווה 2.4 מיליון, ובמשך שנה ניסו למכור אותה. הם לא הצליחו ובשלב מסויים קונים לא רצו לבוא לדירה יותר, אמרו ש"יש משהו לא בסדר בדירה, היא כבר שנה בשוק". זה המושג של "לשרוף דירה" לאחר שנה כשהם כבר הגיעו למחיר ההגיוני, גם אז הם הפסידו הרבה קונים פוטנציאלים בגלל שהדירה נשרפה.

מה זה תמחור נכון? איך אנחנו יודעים שאנחנו מתמחרים נכון דירה?

הרבה פעמים אני פוגשת בעלי נכסים שמרגישים שהדירה שלהם שווה הרבה יותר ממה שהיא שווה באמת. ואז הם מוציאים את הדירה לשוק במחיר גבוה.

איך יודעים שהמחיר גבוה מדי? פשוט.. התגובות של הקונים. בד"כ קונים שמגיעים, מסתכלים, מחייכים שואלים שאלות והולכים, נעלמים, לא חוזרים ולא מתקשרים. אלא התגובות שמהם ניתן ללמוד שהמחיר גבוה מדי. בד"כ לקונים פוטנציאלים פחות נח או נעים לומר לבעל הדירה:”תשמע המחיר שאתה מבקש גבוה מדי"

הם בד"כ אומרים את מה שהם חושבים למתווך.. אז מנסיון של שנים אני כבר יכולה להגיד לכם שתמחור גבוה הוא הגורם מס' 1 לזה שהדירה שלכם לא נמכרת.

איך לתמחר נכון נכס?

יש כמה דברים שכדאי לעשות: להיכנס לאתר של מס שבח, שם ניתן לראות באיזה מחירים נמכרו הדירות בסביבה שלכם. שימו לב שבאתר מס שבח תקבלו את המחירים שנמכרו ולא מחירי שיווק. יש הבדלים של מאות אלפי שקלים ולפעמים יותר בין השניים.

דבר שני כדאי מאוד להעזר ביועץ נדל"ן שעובד חזק באיזור שיעזור בתמחור הנכס ואם התחברתם אליו אז גם מומלץ להעזר בו למכירה דירתכם. בד"כ מתווך טוב יצליח למכור את הדירה שלכם במחיר הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר עם תוכנית שיווקית מפורטת.

דבר שני שכדאי לעשות הוא להציג אותה בצורתה האופטימלית: מה היא הצורה האופטימלית? תחשבו על דירות בארה"ב ובאירופה.. ובקנדה, שם בד"כ הדירות מוצגות ריקות מבעלי הדירה. ריקות ומרוהטות קומפלט, כולל אבזור מלא של מוצרי חשמל.

יש חשיבות גדולה בדירה ניטרלית. גם ככה הקונים שנכנסים לכם לבית מנסים לדמיין את הרהיטים שלהם, הסגנון שלהם, ולקבל תחושה ברורה של איך הם היו מרגישים בדירה.

אז תעשו להם את זה קל תעזרו להם!

תנקו את הדירה, תסדרו אותה, תפתחו את כל החלונות בבית, תדליקו את כל האורות. שתראה טוב, שתריח טוב, שתהיה נעימה, ואם אתם משווקים אותה בעזרת מתווך ויש לכם אפשרות לתת לו להראות את הדירה כשאתם לא בבית זה המצב האידיאלי לקונים שלכם. כשהדירה מוצגת ללא בעלי הדירה הביקורים ארוכים יותר, הקונים מתחילים למדוד את החדרים והסלון , והארונות, ומעלים את כל הדילמות ואת כל השאלות שיש להם לגבי הדירה. כשבעלי הדירה בבית הם עושים את זה בשקט או בכלל לא...זה פחות נח לעשות את זה כשהילדים בסלון, האשה במטבח והבעל רואה טלויזיה בסלון..

דבר שלישי שהוא קריטי זה מצב הדירה: אם יש לכם נזילות בדירה, או רטיבויות מומלץ מאוד לתקן אותם באופן יסודי לפני המכירה.

אם הדירה לא משופצת זה ממש בסדר, מה שכן כדאי שתהיה אסתטית ונעימה לעין

אם הצבע מתקלף כדאי מאוד להשקיע בסיוד הדירה. אם הרהיטים ישנים כדאי לפנות כל דבר שהוא לא הכרחי בדירה. אם יש צעצועים, חפצים וכו', כדאי לאחסן הכל באריזות אחסון יפות. ככל שהדירה תהיה נקייה יותר מחפצים יהיה לכם קל יותר למכור אותה.

כמובן שאני חייבת לומר שהגינות ושקיפות הם ערך עליון בעיניי ובעיניי הקונים שלכם. אם יש רטיבות שלא סיפרתם עליה והתגלתה בהמשך האמון בכם נשבר. ויכול מאוד להיות שכל העסקה תדרדר מהנקודה הזו. תהיו הגונים וגלויים ותהיה לכם עסקה נקיה וטובה.

 דבר רביעי ואחרון: הגעתם לשלב שמצאתם את הקונה שלכם, הסכמתם על מחיר ואתם רוצים להתקדם לעסקה. עכשיו צריך עו"ד. כאן ממליצה לכם מאוד להעזר בעו"ד מתחום המקרקעין.

פעמים רבות ליוויתי עסקאות שהעורך דין לא היה מתחום המקרקעין, ומחוסר ידע נפלה העסקה. אתן לכם דוגמא: לפני כשנה מכרתי 2 דירות בבניין שהוא "מושה".

מושה זה בעצם אומר שאין רישום בית משותף, כלומר בשרטוט של הדירה בעירייה אין סימון לכל דירה בנפרד, וכל דייר רוכש דירה משטח משותף. יש עורכי דין שמנוסים עם הסוגיה הזו יותר ויש כאלה שפחות. בדירה הראשונה מתוך השתיים שמכרתי בבניין המושה ליווה את הרוכשים עו"ד נחמד מתחום המקרקעין, שטיפל בעסקה בצורה מקצועית ונפלאה. בעסקה השניה באותו בניין העו"ד לא הבין את הסוגיה לגמרי ויעץ לזוג הרוכשים שמאוד רצה את הדירה לרדת מהעסקה. הזוג שהיה מתוסכל מ"גזר דין " העו"ד שלהם ביקש את עזרתי, ליוויתי את המוכר ואת הקונים בכל תהליך המכירה.

יעצתי להם לדבר עם העו"ד של העסקה הקודמת כדי לקבל גם את חוות דעתו על המשמעויות של דירת "מושה" לפני שהם מקבלים החלטה. ואכן אחרי שיחה איתו הם נרגעו והבינו את הדברים בצורה ברורה יותר והחליטו ללכת על העסקה. הם מאושרים מהדירה ועד היום ממליצים עליי בחום לכל מי שהם מכירים...

בנוסף, כדאי להבין שיש משמעות גדולה גם חווית המכירה. פעמים רבות מוכרים לומדים תוך כדי תנועה על בשרם מה לעשות ואיך להתנהל, אבל הטעם של המכירה נשאר קשה.

יועץ נדל"ן מקצועי יכול לעזור ולהביא את המוכרים והקונים לעסקה קלה ומוצלחה.

כדאי להעזר בטיפים האלה ובטיפים נוספים שלי שמוצגים ב YOUTUBE.

לכל שאלה ועניין אני פה בשבילכם

ושתהיה לכם מכירה מוצלחת!

אדוה יועצת הנדל"ן שלכם

054-4463383

הצג הכל