שאלות ותשובות
 
 •  
  רוצים להתייעץ איתנו?
  מלאו את הפרטים הבאים, ואנו נתאם איתכם פגישה אישית.
שם:
טלפון:
דוא"ל:
 • מהי משכנתא מקבלן?

  אז רכשתם דירה מקבלן - מזל טוב !

  ולעניין המשכנתא - במה שונה רכישת דירה מקבלן מכל רכישה אחרת ?

  העניין נעוץ במשך העסקה וסוג הבטוחות.

  בעסקת רכישת דירה מיד שניה , לרוב ,  קבלת הנכס היא במהלך הזמן הקרוב ואין במשך זמן זה שינוי במחיר הדירה.

  ברכישת דירה מקבלן אין כך הדבר. במידה והנכס נרכש בשלבי הבניה הראשונים יתכן ותמתינו כשנתיים (במידה וקניתם דירה במגדל אף יותר) עד קבלת הדירה לרשותכם. במהלך זמן זה סביר להניח שתשלמו משכנתא או שכר דירה לאלו מבינכם שלא עברו לגור אצל אחד ההורים בתקופת ההמתנה.

  חשוב מאד לתכנן לתקופת ההמתנה תזרים מזומנים ריאלי שיכלול הוצאות דיור תשלום במידת האפשר לדירה החדשה ובל נשכח את התוספות והשדרוגים שאתם צפויים להוציא על דירתכם החדשה.

  בנוסף על האמור , כל שקל שעדיין לא שולם לקבלן נושא הצמדה (מדד תשומות הבניה) ולא לשכוח שמה שצמוד היום נצטרך לשלם מחר כולל ההצמדה...

  לדוגמא : רכשתם דירה ב 1,200,000 ₪ אשר מועד האכלוס בה יהיה בעוד שנה וחצי (18 חודשים). במעמד החוזה שולמו 20% משווי הנכס (כ 240,000 ₪) ויתרת הכספים לפי לוח תשלומים שסוכם מול הקבלן (460,000 ₪ מכספי משכנתא כ 45 יום ממועד החתימה שישלימו את התשלום ל 700,000 ₪ ויתרת החוב צמוד למדד תשומות הבניה כחודש לפני האכלוס - בעוד 17 חודשים - 500,000 ₪ נכון להיום).

  הזוג שלנו גר בשכר דירה בגובהה 2700 ₪ אותו ימשיך לשלם עד האכלוס, בנוסף יש לשלם את תשלומי הריבית על סכום המשכנתא שנלקח בגובהה 1,150 ₪ נוספים. התזרים כבר גדל והופך ל 3,850 ₪.

  500,000 ₪ שעדיין לא שולמו לקבלן צמודים למדד תשומות הבניה. בהנחה שמדד תשומות הבניה יהיה 4% לשנה (אין לצפות מה יהיה גבוהה המדד אלא לשערך) החוב המשוערך למועד האכלוס יהיה 530,000 ₪ , כתוספת של 30,000 ₪.

  בעת רכישת דירה מקבלן יש לקחת בחשבון גם גידול בתזרים עד מועד האכלוס , גם גידול חוב לקבלן עקב מדדים ובנוסף על האמור שדרוג הבית עולה לא מעט.

   

  אל תהמרו על מה תעשו - תתכנו.